| Andrei0986272 a întrebat:

Salut,ce părere aveți despre Honda civic i-vitec 1.8, 140 cp 2007, vreau să-mi iau una, e și prima masina, e fiabila? Merita cumpărată? Aștept părerile voastre.
Ms!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De obicei honda e facuta in japonia dar au fabrica in Swindon GB pentru livrari in ue - usa. - masina e rezistenta

| Sofer a răspuns:

Motoare bune. Da, merita.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Acel motor de 1.8 este unul dintre cele mai reusite motoare pe benzina de sub 2L. De asemenea e o HONDA, deci fiabilitate foarte buna si la restul masinii. Are suspensia cam tare pentru Romania dar te inveti zic eu. O chestie tare la masina asta e sistemul vtec de pe motor. Adica, daca conduci masina sub 4000/rot aproximativ zici ca e un 1.4 mpi lenes si economic si daca treci de 4000/rot consuma mai mult dar e foarte sportiva. Practic ai 2 motoare in 1 in functie de ce vrei sa faci, economie sau viteza.

| Andrei0986272 explică (pentru ClaudiuM1997):

Ms de răspuns, se pot schimba suspensiile?, as vrea sa o ridic puțin ca e cam joasa, ca drumurile de la mine sunt cam proaste