| Aries a întrebat:

Salut, cred ca tocmai m-a luat radarul cu 100 km/h in localitate, as putea sti in cat timp vine amenda acasa si cam cat de mare ar fi?sad. Era noapte si erau bagati dupa ungard, nu i-am vazut. Sper din suflet sa nu fi fost cu radarul... dar slabe sanse...astept raspunsurile voastre

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit. Daca te lua radarul mobil, erai oprit si ti se dadea PV-ul pe loc. Acasa vine instiintare doar daca te ia radarul fix, cum sunt cele de pe DN1.

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Intre 9 si 20 de puncte o sa fie amenda si permisul luat evident nu ai ce sa ii faci daca aveai chiar 100... uite aici pedepsele si penalizarile http://www.autospot.ro/......uncte.html oricum nu vei primii direct,, felicitarea" o sa primesti o instiintare sa te duci la politie!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sofer fiind ar trebui sa stii raspunsul si ca acesta depinde de cat este limita maxima a vitezei in localitatea respectiva. Daca este de 50 km/h ai putea fi incadrat la depasirea cu mai mult de 50 km/h si atunci amenda este intre 9 si 20 puncte amenda, respectiv intre 603 lei si 1.340 lei. Daca te-a prins vei primi o instiintare sa te prezinti la politia rutiera pentru a spune cine a condus autoturismul in data si la ora respectiva si abia apoi vei fi amendat. Numai bine!

| razvan2011 a răspuns:

Pai eu daca erau cu radarul trebuiau sa te opreasca dupa cateva suute de metrii stiu ca amenzile gen radar nu se mai trimit prin posta... bafta!