| Aries a întrebat:

Ce sanctiuni primesc pentru depasirea viezei legale cu peste 50 de km/h? Suspendarea permisului pe 3 luni si amenda nu? Sa nu imi spuneti ca anulare...masina de politie era asunsa dupa un gard, la ora 2 noaptea, cred ca erau cu radarul. Astept raspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ai mai pus intrebarea si ti-am raspuns. Este rar intalnit cazul dar... se poate sa ti-l si anuleze daca o sa iti faca dosar pe motiv ca ai pus in pericol siguranta circulatiei!

| Aries explică (pentru FurtunaDiesel):

Era 2 noaptea nu era nici o masina pe sosea, nu am pus pe nimeni in pericol.nu e normal

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu conteaza daca era sau nu masina. Tocmai aici este problema noaptea este considerata vizibilitate mai mica si te poate incadra mai usor la aceasta categorie de pedepse... era mai bine daca era trafic dar ziua fiindca erau considerate conditii de drum bune si aveai mai multe sanse!

| ZeroBarat1 a răspuns:

La peste 50 de km peste limita legala, iti da amenda iti i-a permisul si puncte de penalizare!