| DDUCKX a întrebat:

Cum iti convingi parintii sa iti cumpere o motocicleta la 18 ani?

Răspuns Câştigător
| LifeAndBooks a răspuns:

Buna! In primul rand nu cred ca ar trebui sa iti impovarezi parintii cu astfel de cerinte daca nu au o situatie financiara buna. Daca intr-adevar iti doresti motocicleta, avan 18 ani te poti angaja si iti poti strange singur bani pentru ea, ca mai apoi sa o cumperi. Succes!

5 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Eşti apt pentru a avea permis dar inapt pentru muncă?!

| Freya1 a răspuns:

Daca ai permisul 100% ei au platit scoala ta nu poti sa le mai ceri bani si pentru motocicleta.Munceste ceva sa strangi o parte din bani si restul sunt sigura ca daca au posibilitate o sa ti de-a ei.
Daca nu ai permis dar tu vrei motocicleta e clar de ce nu iti iau si bine fac.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Iti iei permisul. daca il ai deja te rogi de ei zilnic.

| PumpkinDoll a răspuns:

Te urci pe casa/bloc si ii ameninti ca te arunci daca nu iti cumpara o motocicleta la 18 ani

| addy200 a răspuns:

Mission impossible!