| mediu a întrebat:

Cum iti convingi parinti sa iti cumpere un calculator nou?

Răspuns Câştigător
| AddaXD a răspuns:

Pai de exemplu ai putea sa ceri asta de sarbatori sau de ziua ta. Sau incearca sa faci lucruri care sti ca ii fac fericiti si dupa incearca sa le spui ca iti doresti un nou calculator.

2 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Pai tu stii cat de cuminte esti si ce putere de convingere ai

| Lala a răspuns:

Le spui ca cel pe care il ai acum s-a stricat si ca nu mai poate fi reparat (asta in cazul in care ai tai nu se pricep la calculatoare)laughing, sau ca decat sa bage bani in asta vechi pentru care de-abia se mai gasesc piese, si alea oricum nu noi, mai bine fac o fapta buna si-ti cumpara altul. Spune-le ca ai multe referate si proiecte de facut pentru la scoala pentru care ai neaparata nevoie de calculator si ca nu poti astepta prea mult. O alta idee ar fi sa le spui si ca, daca-ti cumpara acum un calculator nou, n-ai sa le mai ceri nimic muuuult timp de acum inainte laughing)) Mult succes, vei avea nevoie! happy