| Bybanu a întrebat:

Salut,

Cum se numesc scuterele alea de 49cc care seamana cu motocicletele. Am dat de niste poze dar nu gasesc denumirea lor.

Nu le confundati cu acele mini moto, ca alea sunt mici.

Si daca gasiti cumva unde se si vand (mana a 2)

MErsi

Răspuns Câştigător
| KaPy2 a răspuns:

Yamaha trz, are motoru de 50 aprilia rs 50 sunt mai multe, eu nu le stiu pe toate doar aceste 2

| Bybanu explică (pentru KaPy2):

Deci nu au o denumire anume...

| KaPy2 a răspuns (pentru Bybanu):

Nu

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Moped

Mopedul (ciclomotor) este un hibrid intre bicicleta si motocicleta. Un moped se poate deplasa fie cu ajutorul pedalelor, fie cu ajutorul unui mic motor (sub 50cc). Conducerea lui pe drumurile publice nu necesita permis de conducere.

http://webcache.googleusercontent.com/......tp?/search

Se pot vinde aici:

www.bestbike.ro/motociclete/Scutere/

www.anunturilazi.ro/anunturi/auto-moto/scutere-de-vanzare/

moto-atv-scutere.anunturi-auto.4tuning.ro/

www.scutere-de-vanzare.ro/.../2_Vanzari_Scutere_Second_Hand/

| HoTSaucE a răspuns:

Yamaha tzr, derbi gpr, aprilia rs, cagiva mito, rieju rs1, rieju rs2...cam atata imi vine in minte momentan