| razwan3l a întrebat:

De la ce data este interzisa circulatia cu motocicletele/scuterele? dau funda big grin big grin

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Este specificat in circulatie ca este interzis accesul mopedelor si motocicletelor cu sau fara atas pe drumurile cu gheata, zapada sau polei, precul si pe portiunile de drum in care accesul acestora este interzis prin indicator. Deci nu este o data anume, cand da zapada nu mai ai voie cu ele, sau polei deh... dupa caz!

| mgtow a răspuns:

Momentan nu se stie daca va intra aceasta restrictie in vigoare, ciudat sa nu lase mopede sa circule (probabil iarna daca e mult polei pe carosabil).

| razwan3l explică (pentru mgtow):

Aha inteleg pai ma gandeam ca de la 1 cum cere cauciucuri de iarna pentru masini astaia is in stare de orice de aia intrebam mersi oricum