| Andreii002 a întrebat:

Curand o sa imi cumpar o masina, dar nu prea am variante. M-am gandit la Q7 dar vreau si alt model. Imi puteti recomanda o masina automata pana in 10000 euro? Sa fie automata neaparat, motor pana in 3000. Fara Dacii! Eu as prefera sa fie mai sport asa. Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Q7 la 10.000? M-as mira sa nu fie trancanit vai mama lui.
Eu am avut IX35 automat. Se conduce super usor. Bine, eu nu sunt fan cutii automate dar a fost ok.
Masini automate pana in 10.000 gasesti mai degraba Vw, Ford, Skoda, Renault, Peugeot...d astea. Nu cred sa gasesti BMW sau Audi automat la 10.000 lei in stare buna si fara sa bagi inca o data cat dai pe ea, in ea.
Golfurile sunt mai sport si gasesti automate.
Leon urile iar sunt mai sport.
Si Focusul are design schimbat si pare mai sport.
Oricum, daca ai posibilitatea sa iei de afara, nu de la noi. Sau sa iei de la d-astia care aduc din afara special pentru vanzare.

| AndreiMM0002 a răspuns:

În 10000 de euro ai ceva opțiunii, cum ar fi de ex BMW Seria 7 730 (2009) gasești pana în 8500 de euro, Audi A6 (2009-2010) găsești pana în 8000 de euro, Alfa Romeo GT pana în 8000 sunt destul de rare pe la noii dar poți sa iei una din afara la un preț bun, Seat Leon FR pana în 8500 de euro o mașina cu aer sportiv foarte buna.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă ai 10 000 de euro și 16 ani, înseamnă că nu ai nici banii și nici vârsta pentru a-ți cumpăra un Q7. Deocamdată doar visezi.

Mai ai de așteptat câțiva ani și de adunat vreo 20 000 de euro ca să-ți cumperi un Q7 decent, în care să nu trebuiască să bagi bani de a doua zi.

Iar după ce-o cumperi, trebuie să fii pregătit să bagi cel puțin 700 de euro pe lună în ea. Cu alte cuvinte, să devii sclavul acelei mașini, pentru că nu cred că vei avea venituri de 3000 de euro/lună prea curând.

| Andreii002 explică (pentru johnnny123):

Am 17, am vorbit cu parintii ca mi-o cumpara acum si o pun pe numele tatalui meu ca sa platesc mai putin la asigurare. Oricum dau de permis peste 9 luni. Multumesc pentru raspuns! O zi buna!