| Anonima888 a întrebat:

Buna TPU..in curand vreau sa-mi cumpar prima masina..si nu stiu sa ma hotarasc ce fel sa-mi iau.dar v-as descrie in mare si daca stiti imi da-ti voi o idee de model. vreau sa fie cu 4-5 locuri..cu 4 usi obligatoriu, cutie automata(asta nu-i asa deobligatoriu), sa fie asa mai sport un pic pana in pretul de 5000-6000 de euro si motor pana in 2000-2500 ..ador masinile Audi TT..numai ca sunt cu 2 usi si 2 locuri..De ar exista Audi TT cu 4 locuri..ar fi perfecte pentru mine laughing).dar nu sunt...asa ca va cer voua o parere si un exemplu sau mai multe de masini care mi s-ar potrivi.:*

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista Audi a4 care e cu 4 usi

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La 5-6000 de euro eu mi-as lua o Kia Cee'd sau un Fiat Bravo de prin 2007-2008.

| Tw1sTer a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nu ai inteles ca vrea o masina puternica plus ca nu as da 5-6000 de euro pe un fiat

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Tw1sTer):

120 sau 140 cp nu ti se par destui? Mai ales pentru prima masina? Atat are Fiat Bravo la versiunile 1.6 MJT sau 1.4 Turbo-Jet, motorizari care se incadreaza in buget.
Si de ce n-ai da 5000 de euro pe un Fiat?
P.S: BMW-ul postat de tine, pe langa faptul ca nu mai este la primele doua tinereti, mai e si neinmatriculat si mai are si 200.000 de km in bord. Incearca sa-mi explici de ce ar fi mai bun ca o masina din 2008 deja inmatriculata (fiind inmatriculata in Romania nu mai dai mii de euro pe taxa de mediu) un BMW vechi de 10 ani, neinmatriculat si obosit?

| Tw1sTer a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Ce nu intelegi ca kia si fiat sunt urate plus ca eu am dat un exemplu de masina si mereu puneti intrebarea dc ar vrea un roman sa vanda o masina inmaticulata
are nevoie de bani (in putine cazuri iti vinzi masina) sau are defecte care nu se merita reparate plus o masina neamatriculata nu este rulata in Romania daca iti iei o masina inmatriculata pregateste-te sa schimbi pivoti, bucse etc.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Tw1sTer):

Mai degraba un samsar care aduce masini din afara are interesu sa ma pacaleasca decat un roman cu masina inmatriculata. Trebuie sa cunosti si omu, nu cumperi in orb ca nu esti imbecil, faci cu el un test drive. Daca te ia cu bosulica, e clar cu cine ai de aface. Sau daca isi lauda prea mult masina.
Din punctu tau de vedere masinile alea sunt urate, din punctu meu de vedere poate BMW-ul e urat si are un design plictisitor. Dupa cum stii, gusturile nu se discuta... Ce-ti place tie poate nu-i place lui.

| Tw1sTer a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Stiu multi oameni care si-au vandut masina inmatriculata pentru ca aveau motorul uzat sau alte defecte majore plus ca acel "samsar" nu are nici un interes sa iti aduca o masina uzata pentru ca iar fi greu la vanzare PS: mai cumperi si o masina inmatriculata cu taxa recuperata

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Tw1sTer):

Bine, e cum zici tu. Masinile vechi de la samsari sunt cele mai bune, neaparat sa scrie pe sigla Folksvagin, Opiel, Bemveu sau Haudi.

| Tw1sTer a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Eu vad ca ai chef de vorba si iti sugerez sa-ti iei un chat

| Tw1sTer a răspuns:

Un bmw din 2004-2005
http://olx.ro/......2eDLT.html
ceva de genu

| EasyLine a răspuns:

Salut. Am vazut ca ai un buget maricel si ai vrea motor mare. Te sfatuiesc la un BMW seria 3. Depinde ce vrei tu benzina sau diesel. Mie imi plac dieselurile pentru ca sunt mai ieftine la piese. Varul meu si a luat BMW 320diesel din 2005 si l a ajuns 6000 euro cu toate taxele. Asta as face eu in locul tau. Acum depinde ce vrei tu. Bafta.