| FraiericaGeamantan a întrebat:

Daca achit amenda în termen de 15 zile, mai ajunge la primăria de domiciliu?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

De fapt la fisc.
Și nu, nu mai e trimisă nicăieri.

| FraiericaGeamantan explică (pentru mihai69):

Sa înțeleg că în acele 15 zile am timp sa o plătesc. Mulțumesc.

| mihai69 a răspuns (pentru FraiericaGeamantan):

Normal.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti iese cu reducere si se elimina

| Bizon95 a răspuns:

Posibil
in teorie NU, intr-adevar, odata platita respectiva amenda nu mai pleaca nicaieri
DAR
bun venit in rrrrominica, am auzit de executare silita FINALA (deci veneau portareii la usa, cu politia) pentru amenzi platite binemercic, dar care NU au fost recunoscut ca platite, iar VICTIMEI i-a fost imposibil sa se duca cu chitanta ca a platit din cauza ca IMBECILUL CARE A GRESIT trimitea si toate citatiile si somatiile la o adresa gresita (adica a gresit pana la capat)

asa ca, sfatul meu e ca daca totusi ajunge la tine acasa (si presupun ca asta chiar nu vrei) sa fii pregatit sa ii dai in judecata si sa ceri daune morale (ti-a stricat relatia cu familia), FISCUL MERITA TREABA ASTA, CU VARF SI INDESAT!

| suntserios a răspuns (pentru Bizon95):

Auzi la tine. I a stricat relatia cu familia. Pai sa nu ia amenzi daca nu vrea sa afle familia.

| Bizon95 a răspuns (pentru suntserios):

Pai, ORICE chestie cu care as putea sa dau in judecata fiscul, NU as ierta-o, ORICE AR FI

iar daca am luat amenda si am platito, atunci ei nu au nici un drept sa faca tamtam nicaieri, nici daca nu as fi platito NU li se recunoaste dreptul (au facut liste cu rai platnici si le-au pus pe net, dupa care le-a sarit lumea in cap)

iar o amenda poti sa iei de la stb ca ti-ai uitat abonamentul acasa, si nu ti-ai dat seama ca ala NU e obligatoriu sa il taxezi, orice ar spune ei ca ar fi (un abonament e valabil implicit, daca ma fortezi sa il taxezi inseamna ca vrei sa ma urmaresti cu ce autobuze circul, de unde, pana unde, etc.... ALTFEL DE CE AI VREA SA O TAXEZ?!?)

| FraiericaGeamantan explică (pentru suntserios):

Daca ești idiot, eu zic sa taci. Sigur ești.

| suntserios a răspuns (pentru FraiericaGeamantan):

Deci sa inteleg ca te a batut mamica ca ai luat amenda pana la urma

| Tarakanov a răspuns:

Nu daca o achiti in 15 zile nu ajunge nicaieri am patit.