| Nana2 a întrebat:

Daca am masina zgariata si vreau sa o repar pe Casco trebuie sa ma duc la politie ca sa o declar zgariata?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De la politie trebuie sa obtii o adeverinta de reparatie, nu au treaba ei cu asigurarea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, iti dau cei de la asigurare autorizatiile de reparatie

| Bogatasul a răspuns:

Nu trebuie

| zozy14 a răspuns:

Nu vad de ce ar trebui... ii casco

| JohnnyBi a răspuns (pentru zozy14):

Pentru ca s-ar putea sa o fi zgariat lovind pe cineva sau ceva si poate apare acel cineva si nu poate demonstra nimic pentru ca masina nu mai prezinta urme. de aceea iti trebuie ori amiabil ori autorizatie in acest sens

| Nana2 explică:

Citisem pe site-ul lor "Formularul de constat amiabil sau procesul verbal eliberat de Poliţie sau autorizaţia de reparaţie şi copia după declaraţia în faţa Poliţiei (după caz)". deci mie imi treuie autorizatia de reparatie. Multumesc