| Reginald a întrebat:

Am voie sa circul cu masina zgariata? Am zgariat bara din fata de un zid (fara deformare sau rupere). Si in acest caz trebuie sa ma prezint la politie?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic ar trebui sa te prezinti la politie pentru autorizatia de reparatie, dar pentru o zgarietura pe bara nu prea se ia nimeni de tine

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se trece cu vederea asa ceva.
Multe masini au barele zgariate/sparte pe jumatate, si nu se ia nimeni de soferi.
Eu am circulat 2 ani cu aripa spate sifonata si indreptata fara chit si vopsea, nu m-a intrebat nimeni de sanatate.

| aLExaNdRuUUul a răspuns:

Ce treaba are zgariatul si cu circulatia? Normal ca ai voie.