| Anonimus9999999 a întrebat:

Daca am mers de la Craiova la București cu un autoturism dar fara rovinieta facuta si in aceeasi zi m-am si intors cat credeti ca o sa fie amenda? O sa iau de doua ori daca am fost dus si intors? Mulțumesc anticipat.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Nu poti lua doua amenzi intr-o zi. Poate, daca ai noroc, chiar nu patesti nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa iei una singura.

| Anonimus9999999 explică (pentru suntserios):

Sa speram ca va fi una singură.

| Sofer a răspuns:

Una singura. Poate ai noroc și nu te-a prins camera.

| Panamax a răspuns:

Amenda este una singura chiar daca te ia camera de 30 de ori.

| tombraiderunderworld a răspuns:

Buna.Da. Va fi de doua ori. Dar ca sa nu iei amenda te poti duce pana in ora 12 noaptea sa platesti si atunci nu-ti mai vine. O seara frumoasa.

| Anonimus9999999 explică (pentru tombraiderunderworld):

Păi si unde sa plătesc? Astăzi făcui rovinieta, dar nu o aveam pe ziua de ieri.

| Salontanul a răspuns (pentru Anonimus9999999):

Platesti unde scrie pe Procesul-Verbal. Atentie! Plata decurge din momentul primirii plicului. Daca vrei (din acel moment) o si poti contesta in 15 zile.

| tombraiderunderworld a răspuns (pentru Anonimus9999999):

La orice benzinarie se plateste?

| Anonimus9999999 explică:

Eu făcui de astăzi rovinieta, dar pe ziua de ieri nu era făcută, eu credeam ca e facuta, mai pot să fac ceva ca să nu iau respectivă amendă?