| andrei002344 a întrebat:

Salut astazi am iesit putin din oras(8-10km din oras) si am vazut semnul de 'verificare rovinieta' si acolo am intors. Care sunt sansele sa primesc amenda daca nu am avut rovinieta?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde unde era camera, si pe ce fel de drum mergeai.
CNADNR nu foloseste doar camerele fixe semnalizate, are si camere mobile, sau camere fixe la care nu s-a mai pus si indicatorul.
Pentru linistea ta, puteai plati o rovinieta de 3 zile, ca sa fii sigur ca nu iei amenda.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti, depinde daca ai fost prins de vreo camera sau nu. Daca ai fost prins vei primi amenda.

| darrio2007 a răspuns:

Daca te-a luat vreo camera, vei primi amenda.

| Wr3nch a răspuns:

Daca iesi dincolo de tablita cu intrare/iesire din oras deja trebuie rovinieta. Poate ai avut noroc si nu au fost la panda, dar nu ai de unde stii.

| RxTx a răspuns:

Da