| ShadowLoleris a întrebat:

Dacă la școala de șoferi optez pentru cutia automată, după ce iau permisul, pot conduce și cutii manuale?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Daca ai facut scoala pe cutie automată, vei putea conduce doar cutie automată si o sa ti se inscriptioneze pe permis, asa ca mai bine dai pe manuală ca asa ai sa poti conduce si manuala si automată.

4 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Salut, din ce am citit pe un site al unei scoli de soferi am inteles ca NU puteti conduce si cutii manuale, dar daca dati examenul pe masini cu cutie manuala le puteti conduce pe amandoua.

| mihai69 a răspuns:

Nu.
Dacă vrei să conduci ambele tipuri, mergi pe manuală.

| GdX a răspuns:

Nu. Dupa obtinerea permisului de conducere pentru categoria B (cutie AUTOMATA), pe verso permisului de conducere, la sectiunea "Coduri si Mentiuni", se va inscriptiona codul 78, care va da dreptul sa conduceti autovehicul cu cutie AUTOMATA!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vei putea