| Rob3rt34 a întrebat:

Salut, dacă pornesc AC nu ar trebui să pornească și ventilatorul de pe radiator? Sau pornește doar dacă e cald afară? Apa a ajuns la 90 de grade și nu a pornit ventilatorul cu ac pornit.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Te plictisesti si cauti sa iti faci de lucuru? laughing Altceva nu ai de facut, te maninca undeva se pare, urmaresti ce face ventilatoarele daca pleaca, daca nu pleaca, mai sinteti de astia pe aici, mai aveti intrebari de astea timpite laughing

| UserRo10 a răspuns:

Depinde de temperatura exterioara si temperatura din condensator (radiator). Ventilatorul nu e obligatoriu sa porneasca decat cand e nevoie.
Iarna daca sunt 7 grade e posibil sa nu porneasca nici compresorul ca masura automata de siguranta pentru instalatie

| Anonim027 a răspuns:

Porneste doar cand e nevoie, iarna nu prea o sa il auzi