| Aalexander a întrebat:

Salut.
Daca te opreste politia ce acte trebuie sa ai obligatoriu la tine?
( eu le am retinut ca: foaia roz, foaia verde, carnetul si 200 de euro. mai trebuie ceva?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Euro pentru ce? Pentru spaga?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai o gandire tipic romaneasca. de ce sa dai spaga 200euro cand amenzile cele mai uzuale nu depasesc 150E.

ei nevoie de permis, buletin, talonul masinii si rca ul

| regis a răspuns (pentru suntserios):

Amenzile or fi mai ieftine, dar un permis e... scump de tot. Iar un dosar penal e de-a dreptul nepretuit big grin.

| suntserios a răspuns (pentru regis):

Foarte inteligent sa scapi de dosar penal facand o infractiune... ce sa zic. Si daca se ajune la dosar penal inseamna ca nu mai ai ce cauta pe sosea.

| Aalexander explică (pentru suntserios):

Glumeamtongue

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

E mult 200 euro, spaga variaza intre 200 si 300 RON in functie de gravitatea faptelor.
Pe langa asta iti mai trebuie talonul masinii, asigurarea RCA (copie sau original) permisul de conducere si buletinul. In cazul in care masina este inmatriculata pe societatea comerciala este posibil sa-ti ceara si un act de la firma de unde sa rezulte ca masina ti-a fost incredintata (dar majoritatea nu se leaga de asa ceva)

| Aalexander explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

200 euro in cazul in care am vreo 300 g de iarba la mine.

| StefanVLY a răspuns:

Http://www.avocatnet.ro/......nduci.html

200 de euro pentru ce =)))...

| AdrianFita a răspuns:

Actele de la masina, carnet, foaia verde, foaia roz.

| georgetzop a răspuns:

Depinde in ce situatie te opreste politia, daca te opreste cu masina trebuie sa ai permis, carte de identitate, talonul masinii, daca te opreste ca pieton trebuie sa ii prezinti cartea de identitate