| emma22 a întrebat:

Ce acte trebuie sa ai la tine cand te opreste politia

Răspuns Câştigător
| danutza_8059 a răspuns:

Buletinu sau pasaportul. dar daca esti cu masina :permis, buletin, talonul, masini, asigurarea si cam atat cred...

5 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde cu ce esti - daca esti cu masina trebuie sa ai actele tale si ale masinii. Daca esti pieton ar trebui sa ai Cartea de identitate sau pasaportul...

Bula
| Bula a răspuns:

De identitate:
Buletinul sau cartea de identitate
Daca esti cu masina: carnetul de conducere, act de proprietate, talon, RCA, asigurari etc...

cristian
| cristian a răspuns:

In localitate nu port niciodata actele la mine.

| andreutz a răspuns:

Daca esti ziua pe strada nu esti obligat sa ai vreun act la tine! dupa ora 22, esti obligat sa ai cartea de identitate (buletinul!) happy

| otypa a răspuns:

Cartea de identitate este bine sa o ai cu tine tot timpul oriunde mergi...sau daca mergi cu masina iti trebuie permisul de conducere., talonul,, asigurarea,, si cam atat...