| iustinul289 a întrebat:

Dau funda daca ma poate ajuta cineva. Deci am un atv 250cc bashan de strada si am o problema cu claxonul.Cu ceva timp in urma s-a rupt din locașul lui, eu legându-l cu banda de scoci pentru a nu cădea. Din pacate de multe ori cădea acea banda si totodata cădea si butonul cu arculetul acela.La un moment dat cand incercam sa il prind din nou, l-am fixat dupa care am incercat sa vad daca am facut ceva ok, adică dacă se aude sau nu.Adevarata problema este ca a iesit fum din cablul respectiv dar nu in totalitate s-a topit firul....cam de la jumate până aproape de buton.Stie cineva de ce s-a supraincalzit firul? Aaaa si am o siguranță care este pe direct, care practic arde tot si nu pe ea. Mulțumesc.

1 răspuns:
| TheGentleman a răspuns:

Te cheamă Dorel? Cum doamne iartă-mă să pui scotch?! rolling on the floor De mecanic ai auzit?

Numa la români vezi lipituri cu scotch: se sparge parbrizul? punem scotch; se rupe oglinda? O lipim cu scotch etc.