| RB26DETT a întrebat:

Salut, de 5 ani am o dacie care a prins radacini si azi mi-am adus aminte ca are rezervorul plin, a ajuns acolo dupa ce s-a stricat de tot. Eu am 'prostul' obicei sa-mi tin rezervorul plin la masina, intrebarea mea, benzina aia mai e buna? Adica daca o pun in masina actuala va face pe nebuna sau va merge bine?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe vremea lui Ceausescu masinile stateau in parcul auto militar, ani de zile cu benzina in ele. La revolutie au pornit doar ca se depusese ceara pe conducte si s-au infundat. Le-am curatat si repornit. Au mers brici.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pune cate 5 litri cand pui si de la pompa 20-30.

| alex495 a răspuns:

Depinde ce vrei sa daci cu benzina aia. N as recomanda sa alimentezi ceva mai nou de 2008 cu ea. Poate sa pui la o motocoasa ceva.

| SergiuMT a răspuns:

Nu stiu foarte sigur, in principiu a stat in oarecare vid acolo si nu ar trebui sa fie o problema, dar cel mai bine intreaba un mecanic auto, ceva.