| Sp4RkMan a întrebat:

Salut,de cateva zile incerc sa pornesc un scuter,nu imi trage benzina,la piston,scot bujia si ii pui benzina in cap la piston porneste,dar moare, problema este ca nu se alimenteaza..nu stiu care e problema,muzicuta am schimbat-o noua, origininala..nu stiu care ar fi problema,ajutor pls, funda! big grin

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Dupa ce-i dai pedale verifica daca ajunge benzina in carburator.da un pic drumul la surubul de jos si vezi daca curge benzina. daca nu vezi daca are in filtru-ala transparent-. daca are in ambele, poate fi defect vacuumul de sub rezervor.e vreo 11 lei unul nou.

| KaPy2 a răspuns:

Verifica pompa de benzina, vacumul, verifica daca ajunge benzina in carburator, verifica carburatoru sa nu fie infundat, bafta!

| Sp4RkMan explică:

Am remediat problema, dar acum am alta, porneste din prima, daca accelerez moare..nu stiu care o fi cauza, am incercat sa mai reglez carburatoru..in zadar, sa fie inecat?