| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp ma gandesc ce anume sa aleg dintre masina sau scooter/motocicleta. Eu am reusit sa trec examenul pentru cat.B dar nici eu si nici parintii mei nu avem indeajunsi bani pentru o masina, asa ca tind sa imi cumpar un scooter doar ca trebuie sa fac cat. A2 deoarece am inca 18 ani, si aici voiam sa ajung : Daca am deja B-ul, cand fac a2, am vreo reducere? Mai trebuie, pe langa plata pentru scoala, sa mai dau bani si pe fisa medicala si restul? Si inca o întrebare, merita sa cumpar acum un scooter sau sa astep inca o perioada de timp pentru o masina?

Sper ca am ales categoria potrivita si multumesc anticipat pentru răspunsuri. big grin

6 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Dacă ai B-ul poţi conduce scutere (49). Motocicletele costă, nu îţi imagina că o să ieşi mai ieftin decât la o maşină.

| Violleta2022 a răspuns:

Merita sa-ti iei un job, sa strangi bani ca sa-ti iei masina!
Pentru 1-2 ani nu crapa nimeni daca merge la munca sau la plimbare cu mijloacele de transport in comun!

Răspuns utilizator avertizat