| Lifeisbeautiful a întrebat:

Cat trebuie sa muncesc ca sa pot sa-mi fac o casa, sa-mi cumpar o masina si sa am destui bani intr-un cont incat sa traiesc bine restul de viata? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toata viata.

| immaBeast a răspuns:

Vreo 3,4 vieti.
Adica sa te nasti, sa muncesti toata viata ca un sclav, sa mori si sa o iei de la capat de vreo 3, 4 ori cam asa.
Asta in Romania zic.
In tarile civilizate ai sanse mai mari sa duci o viata mai fericita, o viata asa cum iti doresti.
Acolo au oamenii tupeu sa iasa in strada si sa-si exprime nemultumirile.
Aici...n-are nimeni curaj sa-si exprime nemultumurile de teama de a nu fi bagat la inchisoare, in timp ce tiganii si parlamentarii fura cat pot si ne trateaza ca pe niste roboti, niste sclavi.