| albastru777 a întrebat:

Salut, de curand am implinit varsta de 18 ani si am vrut sa ma inscriu la scoala de soferi, am o problema la ochiul stang, vad in ceata, unde am dat testul psihologic, nu mi-a dat testul ca sa ma pot inscrie la scoala auto, deoarece m-a testat la vedere si, cu ochiul drept nu am vazut pana la o anumita limita, pentru ca imi uitasem ochelarii acasa, si mi-a spus sa ma duc la Bucuresti sa iau avizul de la ministerul transporturilor, ce parere aveti, cum sunt cei de la minister, dau avizele fara probleme?
Sau daca stiti prin constanta un loc de unde as putea obtine avizul, ar fi super!
Sau ma pot duce alt undeva sa dau testul psihologic, acum ca vad mai bine, si sa ma inscriu la scoala?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica sa dea avizele fara probleme?
Pai, te supun la test si daca nu vezi, nu-ti dau aviz favorabil!
Aici nu-ti da nimeni avizul pe ochi frumosi!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Te duci cu ochelari la orice cabinet vrei si ar trebui sa treci testul. Daca ochelarii nu mai corespund iti faci altii. Faza cu Bucuresti - Min Transp trebuie sa fie o gluma, aia nu dau nici un aviz medical ca nu e treaba lor.

| Pool77 a răspuns:

Am auzit multe persoane ca pur si simplu au dat banii la medic, si poc aveau toate rezultatele pozitive si totul a fost in ordine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pool77):

Asa ceva iese iute la iveala, cand pleci cu examinatorul pe traseu si constata ca nu vezi!

| Pool77 a răspuns (pentru Violleta2022):

Stai calma ca daca stii un pic sa te prefaci si esti atent vezi.
Daca un prieten a luat carnetul cu un ochi, si celalat fiind de sticla, o ia si el.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pool77):

Sa vedem daca trece testul oftalmologic intai!