| lascudaniel a întrebat:

Salut,de curand mi-am cumparat o skoda fabia din septembrie, 2005.Am o mica problema cu telecomanda:nu a fost bateria de mult bagata si acum cand am bagat-o nu functioneaza.Din cate am citit e vorba de o sincronizare, daca cineva a mai intampinat sau stie cum as putea rezolva aceasta problema as fi recunoscator. Ofer funda celui mai bun si rapid rezultat.Multumesc!

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

O bagi in yala de la usa, dai spre inchidere si apesi tasta de incuiat 5 secunde, apoi dai spre descuiat si faci la fel.
Daca nu reusesti asa ai nevoie de o diagnoza.
Exista posibilitatea sa ai si modulul de confort defect, sau fire deteriorate.
Precum exista si posibilitatea ca telecomanda sa fie defecta.

| TrăieşteClipa a răspuns:

De regula cine face chei pentru masini are si aparatura necesara pentru a rezolva situatia descrisa de tine.
Orice centru comercial mai mare are intr-un colt un atelier de duplicat chei.
Pot fi butoanele defecte, contactul oxidat de la baterie, un traseu intrerupt pe cablaj etc.