| Patrascu_Catalin_1991 a întrebat:

Salut.am si eu un astra h de 1.7 din 2005 si nu se accelereaza nici pe liber nici in sarcina.
cand am cumparat masina am venit cu ea aprox 30 km decat la relatiu.
as aprecia un rasp de la cineva care a intampinat aceeasi problema ca a mea sau care stie despre ce este vorba.
cu stima!

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cand pui contactul ti se aprind toti martorii din bord, inclusiv check engine si cel de service (masina cu cheie)? Dupa pornire nu iti ramane niciunul aprins?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate fi chiar pedala de acceleratie, e o problema frecventa la Opel.
Dar la o asemenea masina, orice depanare incepe exclusiv din diagnoza computerizata. Dupa ce ii citesti erorile, stii de unde sa incepi.