| CristianFed a întrebat:

Dețin un Piaggio Zip din 99 cu setul recent schimbat de 80cc, și vreau sa spun ca nu stiu cum trebuie reglat carburatorul, cate ture mai exact, parcă nici nu trage cum trebuie, si mi-a luat cam 2l de benzină în 34 km. Am încercat eu, dar nu prea am reușit. vreau sa stiu cate ture Trebuie la aer, și câte la turație, va rog.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

La turatie il strangi la maxim si il desfaci 2.5 ture, apoi dai pana la 0.5 ture inainte sau inapoi astfel incat sa nu se invarta roata, mai apoi reglezi surubul de la aer pana cand este stabil si silentios.