| RegeleCornet a întrebat:

De o saptamana nu am mai pornit masina, un Peugeot 406 din 2003, 2.0 diesel. Am pornit-o cu o seara inainte, dupa doua incercari, motorul a pornit, nici o problema, am lasat-o vreo 10 minute. A doua zi, cand am incercat sa o pornesc din nou, nu am reusit. Motorul mergea greu, iar pe bord mi s-a aprins un martor cu o cheita intr-un patrat, adica imobilizatorul, iar odata cu el se auzea un beep, sunet pe care nu l-am mai auzit pana acum. Mentionez ca am ceva probleme cu bateria, este descarcata, dar nu inteleg de ce a pornit peste o saptamana, iar la o zi dupa, nu a mai pornit. Vreau niste pareri.
Va multumesc!

1 răspuns:
| Hammurabi a răspuns:

Probabil nu-ti incarca alternatorul iar cu o seara inainte n-ai facut altceva decat sa consumi din ce mai era in baterie.