| Robe3rt988 a întrebat:

Salut, detin permis categoria B de 4 luni si vreo 2 luni am condus masina familiei un opel zafira 1.8i.
As vrea sa imi achizitionez un Audi a4 Break 2. 5tdi manual quattro 2002 390k km, masina arata destul de bine intretinuta piele etc.
Ceva pareri despre aceasta motorizare, fiabilitate probleme etc?
Tin sa mentionez ca ma aflu in Germania Munchen.
Multumesc Anticipat!

4 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Si la ce bani e ''pensionara'' despre care vorbim? Strict parerea mea ca nu as cumpara o masina mai veche de 2010 indiferent de tara in care ma aflu.Nu stiu de ce buget dispui tu dar daca te arunci la vechituri banuiesc ca nu ai unul wow iar asta ma face sa iti atrag atentia la un lucru, un Audi se intretine cu cheltuiala destul de mare pentru un om cu buget limitat.Mai ales cand masina e dintr-un an in care acum incepe sa se ''dezmembreze''.Eu stiu ca in Germania sunt alte sosele dar la 400k km si 2002 e obosita bine.Alta chestie, la consum sa stii ca rupe.

| Digikey a răspuns:

Iti cumperi masina de 1000 Euro ca sa o mai tii un an pana ii pica toate de pe ea?

| DaniTDCI a răspuns:

Nu recomand, fiecare cu gusturile lui, dar nu recomand cutie automata, 390k km si din 2002, aia e forjata la maxim, degeaba a fost intretinuta, mai ales la varsta ei si la km, incepe sa pice cate ceva de pe ea.

| Robe3rt988 explică (pentru DaniTDCI):

Cutia e manuala, am uitat sa mentionez ca Masina o achizitionez de la un dealer auto care imi ofera si garantie pana la 36 de luni.