| Ionut_Bogdan_1999_OFMU a întrebat:

Salut! Dețin un autoturism Volkswagen Golf 6 din anul 2009 și ma gândesc sa îl pun la vânzare, ca si defecte am niște puncte de rugina pe cele 2 usi laterale + haionul care este ruginit de tot și 1 senzor de presiune care trebuie înlocuit, este motor de 2.0 110 cp și la momentul actual are 270 000 km reali, masina merge bine, întrebarea mea este care ar fi prețul corect pentru ea? Țin sa menționez ca masina am achiziționat o in anul 2019 la prețul de 5500 euro. Ce preț aș putea să iau acum pe ea? Dau fundă.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Acest model varianta diesel 2.0 110 CP 2009, vad pe olx ca are pretul de vanzare cuprins intre 3500-6000 de euro in functie de stare si dotari! cele la 6000 de euro sunt impecabile raportat la cele de 3000 de exemplu
sfatul meu ar fi ca sa iei un pret cat de cat decent sa incerci pe cat posibil sa remediezi problemele cu rugina

haionul il poti cumpara din dezmembrari complet nu este extrem de scump (sau la un pret mai accesibil gasesti la persoane fizice care isi dezmembreaza masinile) :

https://www.autovit.ro/......GCf0A.html
https://www.olx.ro/d/oferta/vind-haion-w-golf-6-IDhSGzS.html

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Salutare! Parerea mea daca vrei sa o vinzi este sa o si coafezi un pic. Poti merge la orice service si curata baietii rugina, dau cu solutie antirugina si iti fac un spray la culoarea masinii sa acopere defectele majore. Schimba tu si senzorul de presiune ca altfel cine va veni sa o vada, nu te va crede si va spune ca sunt defecte mult mai mari. Pretul in medie pe piata este de 4000 - 5000E, asadar, fa-o sa arate bine, pune pretul un pic mai mare sa poti lasa acolo un 500E discount. Spor la vanzare!