| RobertML a întrebat:

Dețin un golf 5, an 2008 (cel cu filtru de particule). Ce ulei îmi recomandați?

5 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Un ulei 5w30 sau 5w 40 care respecta norma vag 507.

| DaniTDCI a răspuns:

Exact ce scrie in manualul autoturismului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vascozitatea si normele scrise in carte (foarte mare atentie aici), inscriptia low SAPS pe ulei si ca marca Ravenol, Motul, Liqui Moly, Mobil, Total(in ordinea asta). Orice dar nu Castrol, n-ar fi el neaparat un ulei rau daca n-ar fi extrem de contrafacut la noi in tara si, chiar si original fiind, ramane un ulei mediocru care nu exceleaza la nimic.

| GouDidodino a răspuns:

Castrol Edge Titanium 5w30

| xRaffy a răspuns:

Spune-ne și ce motor ai? La vw merge și 5w30 5w40 și 10w40 la motoare mai uzate.