| Bunghez_Andrei_2000 a întrebat:

Salut, detin un opel vectra b 1.6 automat, astăzi am mers cu ea toate bune, am dat si cu spatele, nu am avut probleme, dar dupa vreo 2 ore dupa ce am parcat, am vrut sa ies cu spatele, am dat o in reverse si nu pleca, am accelerat o idee mai tare, a smucit brusc in spate, am pus frana, dupa am încercat iar sa dau in reverse, si de aude de parca este in neutral si nu se mișca, dar in drive nu are nicio problemă. Vreo parere?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cutia automată cam defectă. Ar trebui să mergi la service cât de curând.

| gigite a răspuns:

"Vreo parere?" - Numai una, un service, sau un prieten macanic, ca e mai ieftin. Paste fericit!

| gigite a răspuns (pentru gigite):

Scuze. - mecanic