| juann a întrebat:

Din ce cauza motorul masinii da rateuri atunci cand schimb intr-o treapta superioara si turez putin motorul?

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

În primul rand ce marca este masina, care are asemenea probleme?

Stefan
| Stefan a răspuns:

Verifica etansietatea instalatiei de alimentare, pentru ca ai inlocuit filtru de benzina. Este clar ca nu primeste benzina, dar cel mai bine cheama un mecanic auto sa vada despre ce este vorba, una este cand ai masina in fata si te implici in defect si alta este sa ne dam cu parerea la distanta. Vezi ca montajul filtrului de benzina are un singur sens.

| -TattO- a răspuns:

Ambreajul o fi dus, du-te pe la un service, poate cutia defecta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o motosapa honda dragon de 5, 5 Cp. da rateuri in timpul functionarii si se accelereaza singura, i-am curatat carburatorul dar degeaba poate cineva sa ma ajute?

| sandulache a răspuns:

Salut.
daca maina ta da rateuri inseamna ca nu iti arede benzina bine si ca iti da unrateu ca si la formula, deci poti sa schimbi ce vrei, sunt pistoanele si garniturile ca-m sau dus pe apa sambeti, schimbo si ia-ti alat.bafta

| juann explică:

Salut.Masina este un opel vectra 1993.Precizez ca inainte de a aparea problema asta am mers pana am consumat toata benzina din rezervor. P. S. Am schimbat filtrul de benzina inclusiv cel de aer. Ajutor.