| Începătorul988 a întrebat:

Din ce material este facut acel prosopel cu care se sterge masina dupa spalare? Si de unde pot lua unul bun?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cele mai bune sunt din piele de animal, de caprioara mai exact.
Gasesti si sintetice pe la benzinarii insa.

| Începătorul988 explică (pentru suntserios):

Care sunt mai bune? Stiu ca tatal meu avea una foarte fina, si absorbea bine apa. Dar numai stie nici el din ce era facuta si de unde o avea. Gasisem prin carrefour, dar nu erau ce cautam

| suntserios a răspuns (pentru Începătorul988):

Alea din fibra sintetica lasa scame daca masina e inchisa la culoare.

| Începătorul988 explică (pentru suntserios):

Este gri masina. Am lasat o poza cu ea la una din intrebarile mele

| LPCTSTR a răspuns:

Prosop din microfibră?
Găsești în magazinele de textile.

| Începătorul988 explică (pentru LPCTSTR):

Am gasit in carrefour cu microfibra, nu imi place la atingere.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Începătorul988):

Nu trebuie sa iti placa tie la atingere atat timp cat fac o treaba foarte buna in uscarea masinii.