| Stefaniu_Laurentiu_1996 a întrebat:

Salut din nou! Intrebarea mea este cum pot obtine un permis de conducere categoria am pentru mopede(am scuter de capacitate mica 36mm)?
Am 17 ani, Si ma intereseaza mai exact cat m-ar costa si daca trebuie sa fac scoala ceva.
Ofer funda1
Deci cat m-ar costa cu taxe cu tooot? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Daca ai atestat dai numai examen. daca nu faci scoala. ajunge vreo 6-700 cu toate taxele.

| Stefaniu_Laurentiu_1996 explică (pentru viotedy):

Nu am atestat

| viotedy a răspuns (pentru Stefaniu_Laurentiu_1996):

Trebuie sa faci scoala, poti face A1 daca tot faci.si pentru A1 stiu ca la examen merge-ai cu scuterul tau.nu stiu daca mai e asa.

| olivert1310 a răspuns:

Da trebuie sa faci scoala pentru AM. Am auzit pe mai multi pe aici si am vazut asta si la mine in oras ca nici o scoala nu are pentru AM inca. Nu au scutere nu stiu ce se intampla si nici nu se prea grabesc sa le cumpere pentru ca ei "grosul" il scot din celelalte categorii. AM-ul este mai ieftin, cred ca te-ar putea duce pe undeva pe la 200-300 de lei. Vorbesc in necunostinta de cauza. M-am uitat pe la scolile de soferi si iti spun ca in tot judetul Teleorman nu au inca cursuri pentru AM.