| superman1232 a întrebat:

Salut, doresc sa achizitionez un motor (kawasaki er6n 2010) care a fost adus din Anglia. Vanzatorul i-a facut rar-ul. Mi-a spus ca nu o sa am probleme la inmatricularea motorului ca actele sunt pe numele lui (el nu a scos numere rosii pana acum). Care sunt documentele necesare pentru înmatriculare? O sa întâmpin probleme?

2 răspunsuri:
| Anonimboy17year a răspuns:

Actele motorulu.i, contractul de vanzare-cumparare cu fiscal de la el, si certificatul de la rar care atesta ca acesta a trecut rar.ul, o sa mai ai nevoie si de o asigurare pentru a o putea inscrie

| Myagy a răspuns:

Salut. Poti citi acest articol: https://www.romasig.ro/......-necesare/

Bafta!