| Scotocell a întrebat:

Salut, doresc să aflu și părerea voastră în legătură cu școală de șoferi, în luna Februarie am sala și eu consider că nu sunt prea pregătit și aș vrea să învăț ceva mai mult dar și eficient în același timp. Ce îmi puteți recomandă să fac? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Robe3rt988 a răspuns:

Eu cand am inceput scoala de soferi faceam cateva chestionare pe zi, si cu 3 zile inainte sa dau sala faceam foarte multe, dimineata si seara, din chestionare am invatat tot si am luat cu 24. poti descarca aplicatia pe ios sau Android drpciv
si eu am mai facut si pe site-ul oficial, este exact ca la sala, https://www.drpciv.ro/dlexam
si site-ul acesta m-a ajutat foarte mult: https://www.scoalarutiera.ro/
fa 50-60 de chestionare cu 2-3 zile inainte si o sa il iei garantat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Studiaza Codul rutier si Regulamentul de aplicare si apoi mai faci vreo 50-100 de chestionare de pe drpciv.ro.

| TheWznd a răspuns:

Este un site cu chestionarele de la drpciv unde sunt toate 1000 și ceva de întrebări și toate au explicații video. Nu cred ca am voie sa pun link-uri aici, dar îl găsești dacă cauți pe google "întrebări școală de șoferi".
Dacă le faci odată și apoi le faci pe cele pe care le-ai greșit încă odată, ești ok