| anonim_4396 a întrebat:

Hi TPU, am si eu o problema. Luna viitoare m-am hotarat sa ma inschriu la scoala de soferi insa nu stiu daca ar trebui sa ma apuc de pe acum sa invat sau nu ce sfaturi imi puteti da in privita scolii este greu la traseu sala... funda

Răspuns Câştigător
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Mă rog, dacă nu înveți este greu laughing.
Poți să te apuci de învățat, la cât de groasă este cartea ai ceva. Condusul nu este greu dacă îți place. Traseul nu poate fi greu dacă știi să conduci și să respecți regulile. La sală tot ce trebuie să faci este să înveți bine să nu o dai în bară.
Înscrie-te! Este foarte bine dacă o să o faci și îți va fi mult mai ușor.
Baftă.

2 răspunsuri:
| Moncherie a răspuns:

Poti incepe sa inveti legislatia de pe acum. In primul rand nu o sa-ti placa sa auzi la fiecare mica greseala pe care o faci la sedinta:"Ei se vde e ca nu ai invatat","Nu te opri aici","Nu ai parcat bine, mai sunt 10 cm in spate".
La sala nu e greu daca inveti

| SMarius a răspuns:

Poti citi cartea, asa, de inceput! e bine sa faci cursurile alea de preexaminare, ca te ajuta foarte mult! Sala sa o dai cand esti pe la 20 de ore cu condusu...eu am picat odata sala(de emotii si aiurit ce am fost)! Bafta!