| BJK1903 a întrebat:

Salut lume,peste o luna voi da examenul auto(sala) si vreau sa aflu parerea voastra cum as putea sa invat si sa memorez usor si repede,si cum as putea sa scap si de stres. Mereu cand am o testare,teza la scoala sunt stresat la fel si acum cu examenul. Ce sa ia ca sa scap de stres. Va multumesc, dau funda. Numai bine si succes in viitor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AxX3L a răspuns:

Salut... pentru a putea invata si memora mai usor si mai repede ar trebui sa te aflii intr-un loc care sa iti stimuleze gandirea... un loc placut unde te poti relaxa. O alta metoda ar fi sa incerci sa faci legatura pentru fiecare chestie de un lucru care iti place astfel vei putea sa retii mai usor. In legatura cu stresul, hmmm, incearca putina muzica (asta merge la mine ) sau incearca sa practici un discurs de auto motivare e in oglinda. bafta la examen, si stai linistit. o sa iei daca inveti.

| BJK1903 explică (pentru AxX3L):

Am incercat si cu muzica dar degeaba. M-am gandit cum sa invat, sa scriu pe o foaie toate cele 42 de chestionare si cu variantele corecte. Daca iau bilomag o sa ma ajute sa retin?

| AxX3L a răspuns (pentru BJK1903):

Asta nu stiu... dar nu sunt adeptul medicamentelor pentru invatat. posibil sa mearga.