| CosminGK a întrebat:

Salut Tpu.Ma confrunt si eu cu o dilema mare, ce nu ma mai lasa seara sa dorm.Mereu cand ma pun sa dorm ma gandesc la aceasta problema ( ce daca as spune-o multi ar rade ).Mi-am terminat acum o luna si ceva orele de condus la scoala de soferi, am dat sala si am picat si asta m-a marcat.Ma puteti ajuta cumva sa invat si s-o iau? Sa ma motivati cumva va rog din suflet.Imi doresc sa iau permisul s-o iau pe mana de la servici ca are mereu sacosi grele.Va rog frumos sa nu radeti

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Ia cartea de la inceput, si incearca sa citesti calm ceea ce scrie acolo, si respectiv sa o iei logic, sa te gandesti cum ai aplica tu acele informatii in trafic.
Iar odata ajuns la sala, raspunde doar la ce esti sigur, daca nu stii raspunsul, daca esti indecis, sau daca oscilezi intre doua variante, lasa respectivele intrebari la urma, in unele cazuri exista variante cu cate doua raspunsuri, iar din dorinta de a scapa repede, sau, din neatentie, uiti de acest aspect si bifezi o singura varianta, astfel, vei fi mai aproape de esec.
Rabdare, atentie, si gandire logica, de asta ai nevoie.

1 răspuns:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Pai daca iti doresti atat de mult de ce trebuie sa te motiveze altii.