| adelynx_5836 a întrebat:

Salut doresc sa cumpar si eu o motocicleta am 14 ani si vreau ceva pentru varstamea dar nu prea scump. dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| ExtraBass a răspuns:

Piaggio Zip. Funda?

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu ai ce pentru varsta ta. Nimic nu este legal pana la 16 ani si decat sa intri in puscarie fara buletin sau in case de reabilitate si scoli de corectie mai bine stai la locul tau. Singura motocicleta potrivita ar fi Yamaha TZR 50 dar nici pe aia nu o recomand pana la 16 ani fiindca nu ai mult de trait, oricum este alegerea ta eu ti-am spus o parere!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu poti conduce nici o motocicleta pe drumurile publice pana la varsta de 16 ani, asa ca nu-ti cumpara, mai asteapta. Si dupa 16 ani ai nevoie de absolvirea cursurilor de legislatie rutiera ori obtinerea permisului de conducere subcategoria A1, dupa caz. Numai bine!

| MaXSp3ed a răspuns:

Pai la ani tai. poti conduce cel mai indicat o bicicleta laughing, mergi pe ea pana la 16 ani si dupa ia-ti ceva

| MaXSp3ed a răspuns:

Esti cam mic! nu e de tine mai asteaprta ca o sa cresti

| adelynx_5836 explică:

Am multe strazi pe care sa merg cu o motocicleta cum ar fi yamaha TRZ 50 pe unde politia nu sta deci daca aveti o motocicleta de vanzare spuneti. mersibig grin

| adelynx_5836 explică:

Nu vreau scuter ci motocicleta