| florinush09 a întrebat:

Sault TPU, vreau sa imi cumpar o masina pana in 5500 de euro, de preferat sa nu fie inmatriculata, m-am gandit la un golf 5 cu motor de 1.4 nu am nevoie de viteza ma intereseaza sa fie masina buna,credti ca as gasi unul in stare bune la bani de care dispun?, reptet nu doresc sa fie inmatrriculata ca asa o gasesc mai ieftina si apoi sa inscriu eu cand mai fac bani, sau astept alte sugestii de la voi pentru alte masini! stima

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă tot îl iei SH și zici că nu vrei viteză, ia-ți un diesel, că are un consum mai rezonabil, plus că nu este la fel de alergat ca un benzinar.

| florinush09 explică (pentru 0rlando):

Eu din cate am vazut golfurile astea 5 disel au mult mai multi km decat alea pe benzina si ma gandeam ca daca iau unul cu motor de 1.4 nu ar trebuie sa fie prea alergat, ca daca il voia pentru viteza isi lua ceva cu motor mai mare

| 0rlando a răspuns (pentru florinush09):

Ideea este că dieselul este mai puturos și nu face omu' curse cu el, pe când unul pe benzină, chiar dacă are mai puțini Km, probabil este alergat.