| numesiprenume0 a întrebat:

Doresc sa schimb casetofonul de la masina(dacia logan 2005, 1.6, benzina, 8 valve), 4 boxe(originale-fabrica). Ce putere trebuie sa aiba casetofonul in watt?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste cati Wati sunt scrise pe difuzoare.
Casetofonul are voie sa scoata pe cate un canal MAXIM jumatatea puterii scrise pe difuzor.

| nelyjoly a răspuns:

Majoritatea au iesire 4x40w sau 4x50w asta nu conteaza. Uita-te mai bine ce calitate audio scoate (cum se aude). Uite unul bun calitate, pret Pioneer MVH-X380BT.

| Bubu_Bubu_1994 a răspuns:

Daca sunt boxele bune si zdravene iti sfatuiesc un casetofon 4 x 50 w.

| Bubu_Bubu_1994 a răspuns (pentru Bubu_Bubu_1994):

Si daca te-am ajutat, funda!