| razvanmr11 a întrebat:

E foarte urgent. Am o mașină ce vreau sa o aduc în tara. Mașina e pe numele unchiului meu și tocmai a fost radiata. Pot sa o înmatriculez pe numele meu în România chiar dacă acum este pe numele lui?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti s-o inmatriculezi doar daca devii proprietar, prin vanzare-cumparare sau donatie.

| OldSoul a răspuns:

Da, desigur ca o poti inmatricula, doar ca trebuie sa mai faci un contract de vanzare cumparare.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Faci un act de vanzare cumparare si trebuie sa fii in posesia actelor originale ale masinii.