| Nickname25 a întrebat:

Salut. Eu sunt din Iasi dar lucrez in Bucuresti, unde stau si in chirie. Daca cumpar o masina din Bucuresti, pot face procedura de transcriere aici sau trebuie sa ma duc in Iasi?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inmatricularea masinii se poate face in judetul de domiciliu(ori municipiul Bucuresti) sau de resedinta (flotant).
Daca ai viza de resedinta in Bucuresti poti inmatricula masina acolo.

| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce ai viza de flotant pe Bucuresti, poti sa faci actele direct in Bucuresti.

| Brizbriz a răspuns:

La altele si-au scos capul de unde soarele nu patrunde (doctor de familie, vot, pasaport, etc.)
dar la masini e INCA lege comuista, trebuie sa te duci in orasul de resedinta