| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor. Doresc sa cumpar o masina deja inmatriculata in Romania din Oradea. Eu stau in Iasi. Proprietarul doreste sa pastreze numerele de pe masina. Eu cum obtin la Oradea placute cu care sa merg pana in Iasi? Care e procedura? Ce placute voi primi? Dau funda si voturi. Multumesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Proprietarul primeste numerele dupa ce o transcrii tu la Iași pe numele tau. Pana atunci ramane înmatriculată cu aceleasi numere.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scrii pe un carton numerele vechi și legi cartonul de mașină până la Oradea. Acolo la înmatriculare primești numere noi.