| AmiraGodan a întrebat:

As vrea sa ma mut in Bucuresti. Sunt din Iasi, am buletinul pe Iasi si stau aici cu chirie din motive personale. As vrea sa ma mut in alt oras sa vad locuri noi, oameni noi, etc. Imi place sa calatoresc :-) Ma gandesc sa stau in Bucuresti cu chirie pentru ca am mai multe oportunitati de transport, job s.m.d. Nu am prieteni acolo, dar imi voi face - sper

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa... si intrebarea ar fi?

sfatul meu muta te din Iasi doar daca nu reusesti sa iti gasesti de munca si crezi ca ai mult mai multe sanse in Bucuresti. Ca si oras nici nu se compara liniste si curatenia Iasului cu ce e in Bucuresti

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

A te muta intr-un alt oras pentru ca iti ofera mai multe oportunitati e una. Faptul ca vei cunoaste alti oameni si vei vedea alte locuri cu posibilitatea de ati face prieteni sau nu e normal, dar nu confunda cu "adevarata placere de a calatorii" fara a vana oportunitati.

| AmiraGodan explică:

Ce parere aveti? Sau daca pot fi unele probleme, orice... Stiu ca e aglomerat, dar nu e o problema asta.