| Anonyymous a întrebat:

Ieri pe la ora 00:00. Am mers vreo 2 km si s-a oprit casetul dintr-o data, am oprit intr-o parcare sa vad de el. Nereusit sa-l fac sa porneasca am vrut sa plec dar cand am incercat nu mai pornea masina... Benzima mai avea pana la prima liniuta alba. Cred ca bateria e de vina, nu? Masina e Opel Astra din 1996, motor 1.6

3 răspunsuri:
| dolceromania a răspuns:

Martorul de la bord vu bateria este aprins? Din cate spui bateria e de bina.

| HLucian a răspuns:

Salut. Daca stii bateria cu probleme, e posibil ca ea sa fie de vina. Incearca sa cauti problema de la baterie, vezi ce e cu ea.

| Anonyymous explică:

Da, era aprins martorul cu bateria, dar dupa s-a aprins si cel de la combustibil. Bateria e destul de noua zic. o am din ianuarie 2016