| alin667 a întrebat:

Salut,imi poate explica cineva schema asta de la DT1010.Ce inseamna treptele acelea I,II,III, N si L. file:///C:/Users/Alin/Desktop/image035.jpg

1 răspuns:
| octa2021 a răspuns:

I,II,III -(trepte de viteze, acestea se afla in cutia de viteza mai exact sunt niste roti dintate care unite intre ele se numeste(ansamblu) care reusete sa dezvolte viteza sau mai pe scurt un multiplicator de viteza.
N si L - inseamna punctul NEUTRU SAU ZERO, este treapta in care utilajul sau masina nu este pusa in miscare chiar daca este pornita dar in intreapta N sau L utilajul poate sa se deplase inainte sai inapoi daca nu este trasa frana de mana.