| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune cineva care sunt pasii achizitionarii unui autoturism din Germania? Am gasit pe Auto Haus ceva ce imi place. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Edw08 a răspuns:

O rezervi, te duci pana acolo, o vezi, dacă nu e buna și e înscrisă pe site cu o garanție (cum e pe autoscout) dacă e teapa îți va plăti site ul biletul etc. După ce faci un act de vânzare cumpărare (in engleză de preferat) legalizat la notar, îți va da actele mașinii (talon, asigurare, carte verde eventual dacă are și cel mai important cartea mașinii! Aia atesta ca nu e furată ca dacă o furai nu aveai cum sa ai cartea mașinii care de obicei e la titular acasă ) după astea toate și cheile băgate in contact. bagi motorina și goarna pana acasă unde va trebui sa o înmatriculezi. Sau o poți aduce pe platforma undeva la 350€-450€ Transportul. Bafta

1 răspuns:
| venividivici2017 a răspuns (pentru Edw08):

Am inteles. Mulțumesc!